Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego z okazji 42. rocznicy Porozumień Sierpniowych Sala BHP

Koncert miał na celu uhonorowanie wydarzeń sierpnia 1980 roku, kiedy to rozpoczął się jeden z najważniejszych w historii Polski strajk w Stoczni Gdańskiej. Był to początek przemian ustrojowych i zmian rzeczywistości PRL i całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Paczka dla Kombatanta 2022

Celem akcji było wsparcie kombatantów wojennych, którzy walczyli m.in. podczas II wojny światowej i brali czynny udział w Powstaniu Warszawskim. Bardzo nam zależało na tym, aby kombatanci mogli godnie spędzić okres świąteczny i z radością wejść w Nowy Rok. Z tego powodu przygotowaliśmy dla nich paczki, składające się w dużej mierze z artykułów żywnościowych. Pamiętajmy o naszych Bohaterach, którzy walczyli o niepodległość naszego państwa. To takim ludziom, jak kombatantom możemy zawdzięczać, to że żyjemy dziś w suwerennej Polsce.

IX Gdyński Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2022

Już po raz dziewiąty w Gdyni ruszył Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten marsz wpisał się już w tradycję obchodzenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w mieście z morza.

Gdański Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2022

Pierwsza od wielu lat reaktywacja Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Pamięci płk. I. Oziewicza

Pułkownik piechoty Wojska Polskiego, dowódca Narodowych Sił Zbrojnych, odznaczony m. in. Virtuti Militari, spoczywa na Cmentarzu Witomińskim. W rocznicę śmierci oddaliśmy hołd bohaterowi który poświęcił się w walce o wolną i niepodległą Polskę.

Koncert i akcja informacyjna ku czci Witolda Pileckiego pn. „4859 Geniusz, bohater, człowiek” z dn. 17 września 2020 r. w Muzeum II Wojny Światowej.
Koncert, pomimo pandemii koronawirusa i reżimu sanitarnego okazał się sporym sukcesem. Był jednym z największych wydarzeń muzycznych na Pomorzu. Na widowni zasiadło ponad 500 osób, ale w kanałach online koncert zobaczyło ponad 10 tys. osób.
Akcja informacyjna poprzedzająca koncert osiągnęła ponad 600 tys. udokumentowanego zasięgu w social mediach.

VIII Gdyński Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już po raz ósmy w Gdyni ruszył Marsz Pamięci Żołnierzom Wyklętym. Ten marsz będzie powrotem do tradycji obchodzenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdyni. Wyruszamy tradycyjnie spod Urzędu Miasta i udajemy się wspólnie na Skwerek Kościuszki. Organizatorem wydarzenia jest Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych – Okręg Pomorski, Młodzież Wszechpolska – Okręg Pomorski oraz Młodzi dla Polski Trójmiasto. Patronat nad wydarzeniem objęły następujące instytucje: Muzeum II Wojny Światowej, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, Pomorski Urząd Wojewódzki oraz media: Gazeta Polska, TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk S. A. Partnerami marszu są KoLiber Trójmiasto oraz Klub Gazety Polskiej w Gdyni.
Armio Wyklęta – Gdynia pamięta !!!

Gdański Marsz Pileckiego 2017

Celem marszu było wspólne uczczenie pamięci jednego z najodważniejszych żołnierzy II Rzeczpospolitej. Rotmistrz Witold Pilecki zasłynął podczas II Wojny Światowej dobrowolnym trafieniem do obozu koncentracyjnego w Auschwitz, gdzie stworzył ruch oporu oraz napisał tzw. „Raporty Pileckiego „. Uciekł, gdy zagroziła mu dekonspiracja. – Po ucieczce walczył w Powstaniu Warszawskim, a po jego zakończeniu trafił do obozu jenieckiego. Stamtąd dotarł do II Korpusu Polskiego gen. Andersa, a następnie z powrotem do Polski, gdzie zajmował się tworzeniem komórki wywiadowczej informującej o poczynaniach sowietów w naszym kraju Rotmistrz Witold Pilecki jest znakomitym wzorem do naśladowania nie tylko za wojenne zasługi. Był przede wszystkim kochającym mężem i ojcem, aktywnym działaczem społecznym, skromną osobą. Jednym z celów marszu jest budowania braterstwa w Polskim społeczeństwie wokół postaci Witolda Pileckiego i jego niekwestionowanego autorytetu. Pragniemy ukazać życiorys Rotmistrza Pileckiego, głównie młodemu pokoleniu, jako wzór godny naśladowania, pokazujący jak wspaniale można przeżyć swoje życie, służąc Ojczyźnie